ŞİRKET PROFİLİ 1995 yılında kurulan Prima Deri Türkiye’nin en büyük deri üreticilerinden ve önde gelen işlenmiş deri ihracatçılarından biridir. 20.000 m² kapalı alana, en son deri üretim teknolojisine ve 1.500.000 m² yıllık üretim kapasitesine sahip modern tesisimiz eksiksiz bir deri üretim platformu olarak dünyanın seçkin markalarına hizmet vermektedir.
Üretimimizde büyükbaş hayvan derisi kullanmaktayız. Yüksek çeşitliliğe sahip işlenmiş deri ürün yelpazemiz ile ayakkabı, çanta ve deri ürün / aksesuar sektörlerine hizmet vermekteyiz. İşlenmiş derinin yanısıra uluslararası pazarlara yönelik olarak ara üretim süreçlerinde de (tabaklanmış deri / crust deri) ürün sağlamaktayız.

Zengin üretim tecrübemiz ışığında işlenmiş deri ürünlerimizi müşterilerimize düşükten en yükseğe çeşitli kalite kategorilerinde sunmaktayız ve her kalite kategorisi için mümkün olan en yüksek standardı sağlamaktayız. Müşteri-odaklı üretim organizasyonumuz doğrultusunda farklı pazarların değişen taleplerine hızla uyum sağlamakta ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilmekteyiz. Üretimimizde yalnızca kalite seviyesi yüksek Türkiye ham derisi kullanmaktayız. Tutarlı hammadde kullanımının yanısıra uygulamakta olduğumuz çok aşamalı kalite kontrol sistemimiz ile tedarik etmekte olduğumuz ürünlerin standardizasyonunu mümkün kılmaktayız. Bu durum da yer aldığımız tüm pazarlarda markamıza yönelik yüksek itibar sağlamaktadır.